KOLUMNY KLIPSCH CORNWALL IV WALNUT

Screenshot_58.png
  • nowość
Dostępność: dostępny
Cena: 35 998,00 zł 35998.00
ilość kpl.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

KLIPSCH CORNWALL IV AMERICAN WALNUT

Początek

Początek czegoś niezwykle wyjątkowego miał miejsce w maleńkiej szopie w Hope, Arkansas w 1946 roku, kiedy to Paul W. Klipsch, geniusz, szaleniec i indywidualista, zaprojektował i ręcznie zbudował legendarny głośnik Klipschorn®. Miał on zapewnić słuchaczowi doświadczenie mocy, szczegółowości i emocji muzyki na żywo w domu. Pamiętasz wspaniały dźwięk? My też.

Zaprojektowane i wykonane w USA przy użyciu krajowych i importowanych komponentów

Jak pozostałe głośniki Klipsch Heritage, Cornwall IV to inwestycja na całe życie. Zbudowane zgodnie ze ścisłymi standardami Klipsch, głośniki te zapewnią lata satysfakcji. Pamiętasz wspaniały dźwięk? My również. Obudowa Klipsch Cornwall IV jest nadal produkowana przez rzemieślników z Hope, Arkansas w USA. Tak jak chciał tego Paul W. Klipsch (PWK).

Przetworniki

Cornwall IV wykorzystuje całkowicie nowy średniotonowy przetwornik kompresyjny K-702 z poliamidową membraną zapewniającą wyjątkową szczegółowość i dynamikę. K-702 w połączeniu z portem Tractrix® zapewnia szeroki zakres pokrycia i gładką charakterystykę częstotliwości w całym obszarze odsłuchu. Technologia Mumps zapewnia gładką biegunową odpowiedź średnich częstotliwości, zapewniając bardziej spójny dźwięk w całym obszarze odsłuchu.

Połączenia wewnętrzne

W stosunku do swojej poprzedniej odsłony - Heresy IV zostały całkowicie odnowione . Wykorzystano najwyższej jakości podzespoły oraz całkowicie nową - wysokiej jakości strukturę połączeń. Zmniejszono degradację elektryczną w całym obwodzie - zapewniając doskonałą wierność dźwięku z najlepszą w swojej klasie wydajnością. Nowe połączenia czerpią z klasycznego, trójdrożnego projektu legendarnych głośników Klipschorn czy La Scala.

Porty TRACTRIX

Poprzez geometrię Tractrix, nowe porty Cornwall IV pozwalają na najbardziej efektywne i najszybsze wyprowadzenie powietrza z obudowy, uzyskana w ten sposób redukcja szumu wewnątrz portów zapewnia intensywniejsze niskie częstotliwości. Specjalnie zaprojektowana wewnętrzna struktura portów Klipsch Tractrix pomaga zredukować turbulencje powietrza wpływające do portu. Mniej turbulentne powietrze oznacza redukcję szumów, a przez to czystszy, mocniejszy bas.

Terminale głośnikowe

Najwyższej jakości aluminiowy panel wejściowy Cornwall mieści duże, wysokiej jakości przewody głośnikowe. Mocne i wszechstronne wysokiej jakości terminale głośnikowe umożliwiają bi-wiring lub bi-amping.

Dopasowane pary

Wykończenie każdej pary głośników z serii Heritage jest do siebie dopasowane, dzięki użyciu forniru z tego samego kawałka drewna. Obudowy są starannie dopasowywane tak, aby głośniki z pary były praktycznie identyczne. Głośniki są parowane w fabryce jeszcze na początku produkcji, a gdy są gotowe każdy jest kontrolowany pod względem jakości i oznaczany kolejnymi numerami seryjnymi – dzięki temu twoje Heritage opuszczają fabrykę jako skrupulatnie stworzony zestaw.

Spójne drewniane wykończenie

Klipsch w serii Heritage stosuje tylko dopasowane do siebie drewniane forniry. Utrzymywane są one w kolejności, delikatnie cięte z tego samego kawałka drewna i precyzyjnie układane tak, aby w miejscu łączenia powstało odbicie lustrzane - jak strony książki. Nadaje to każdemu z głośników estetyczny i spójny wygląd, a ten jest cenniejszy niż jakiekolwiek inne wykończenie.

Solidna konstrukcja

Klipsch od samego początku rozumiał wyjątkową i istotną rolę obudowy głośnika w procesie reprodukcji dźwięku. Od rzemieślników z Hope w Arkansas, po inżynierów z Indianapolis, Klipsch zawsze kładł szczególny nacisk na projekt obudowy. Dlatego też obudowa Cornwall IV powstaje przy użyciu tylko najwyższej jakości klejów i elementów łączących. To głośnik, który będziesz przekazywać z pokolenia na pokolenie.

 

Głośnik niskotonowy K-33-E 15” (38.1 cm) stożek z włókna kompozytowego
Głośnik średniotonowy K-702 1.75” (4.45 cm) przetwornik kompresyjny z poliamidową membraną
Głośnik wysokotonowy K-107-TI 1” (2.54 cm) przetwornik kompresyjny z tytanową membraną
Impedancja 8 Ω
Konstrukcja 3-drożna, otwarta TRACTRIX
Moc krótkotrwała/długotrwała 400W / 100W
Pasmo przenoszenia 34 Hz - 20 kHz (+/- 4 dB)
Skuteczność 102 dB @ 2.83V / 1m
Waga 45,35 kg/szt
Kolor American Walnut
Wymiary 96.52 x 64.3 x 39.4 cm

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl